3 RZECZY, KTÓRE UMKNĘŁY WAM W ZWIASTUNIE „OBCEGO: PRZYMIERZA”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone
Po zeszłotygodniowym prologu, dzisiaj w nocy 20th Century Fox w końcu opublikowało pełnoprawny zwiastun Obcego: Przymierza. Na pierwszy rzut oka ten materiał reklamowy nie ujawnia dużo więcej od tego, co do tej pory pokazano nam w grudniowym teaserze i na fotosach z filmu. Dogłębna analiza klatka po klatce odkrywa jednak klika dodatkowych informacji o fabule tej kontynuacji Prometeusza.

ATAK NEOMORFA

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły plotki o tym, że w Obcym: Przymierzu, oprócz klasycznego ksenomorfa, zobaczymy też nowy organizm, który będzie czyhał na życie załogi tytułowego statku. W opublikowanym w grudniu teaserze widzieliśmy zakażenie zarodnikiem z nadepniętej purchawki i początek brutalnych narodzin organizmu przez plecy zakażonego. W zwiastunie w końcu pokazano nam, jak ta mała paskuda wygląda: poruszająca się na czterech kończynach, o cielistym kolorze skóry i kształtach w zasadzie podobnych do klasycznego Obcego (ale bez biomechanicznych elementów); dużo niższa (wys. ok. 1 m), co nie oznacza, że mniej groźna – jak pokazuje sam zwiastun.

alien-covenant-official-trailer-hd-20th-century-fox-00_01_46_12-still008

alien-covenant-official-trailer-hd-20th-century-fox-00_01_46_20-still006

LOS DR ELIZABETH SHAW

Kiedy w zeszłym roku gruchnęła wiadomość, że w kontynuacji Prometeusza nie zobaczymy Noomi Rapace jako Dr Elizabeth Shaw, fani zaczęli zastanawiać się, czy Ridley Scott na tym etapie choć trochę wie, co robi z tą serią (w końcu postać Shaw była jedynym człowiekiem, który przeżył wydarzenia Prometeusza, a sama Rapace miała dla nowej inkarnacji serii być tym, czym dla pierwszych czterech części była Sigourney Weaver). Scott próbował odnaleźć się w sytuacji, zapraszając Rapace do zagrania epizodu w filmie, ale swojej decyzji nie zmienił – w Obcym: Przymierzu jedyną znaczącą pozostałością ma być android David.

alien-covenant-official-trailer-hd-20th-century-fox-00_01_12_18-still013

W dzisiejszym zwiastunie widzimy, czym przez dekadę od wydarzeń Prometeusza zajmował się lubiący eksperymentować David (pamiętacie, jak podrzucił coś do drinka chłopakowi Shaw?); i prawdopodobnie to, co stało się z samą panią doktor – wygląda na to, że od czasu poprzedniego filmu mało zmieniło się w stosunku Davida do osoby archeolożki, i znowu została wykorzystana do celów rozpłodowych:

alien-covenant-official-trailer-hd-20th-century-fox-00_02_00_14-still0112

 

MIASTO KOSMITÓW

Zwiastun i inne materiały promocyjne jasno sugerują, że to właśnie David (jako owoc kompleksu boga niejakiego Petera Weylanda) jest głównym antybohaterem nowej inkarnacji serii i że to właśnie on – drogą eksperymentów na różnych organizmach – stanie się niejako stwórcą biomechanicznego Obcego, którego znamy z oryginalnej serii. Mogło Wam to umknąć, ale przez kilka klatek w środku i na końcu zwiastuna mamy okazję zobaczyć wymarłe miasto jakieś obcej rasy, która prawdopodobnie nie jest cywilizacją Inżynierów, w poszukiwanie której udali się Shaw i David na końcu poprzedniego filmu (zmumifikowane ciała są humanoidalne, ale jak na moje oko zwyczajnie za niskie w porównaniu z trzymetrowymi pilotami z Prometeusza). Ma to o tyle znaczenie, że w serii o Obcych, oprócz Inżynierów i ich insektopodobnej zarazy nigdy wcześniej nie było żadnej sugestii, że w kosmosie może istnieć jeszcze inna forma życia.

alien-covenant-official-trailer-hd-20th-century-fox-00_01_56_19-still004

Ostatnia scena zwiastuna sugeruje również, że to właśnie tam rozegra się finał filmu:

alien-covenant-official-trailer-hd-20th-century-fox-00_02_18_02-still014

alien-covenant-official-trailer-hd-20th-century-fox-00_02_16_22-still002

Moja teoria jest taka, że po wydarzeniach z Prometeusza David, zafascynowany stwórczą mocą materiału biologicznego, który Inżynierowie wykorzystywali do tworzenia nowych światów, skierował statek na jeden ze światów z mapy Inżynierów (świat, na którym oni sami wcześniej bawili się w bioinżynierię), po czym zrzucił cały  ładunek na bogu ducha winnych kosmitów, ciekawy, jak to ich zmieni. Część organizmów planety nie wytrzymała tej zabawy w boga (jak widać w zwiastunie), a reszta została przez niego wykorzystana do tworzenia kolejnych hybryd, by w końcu doprowadzić do powstania Obcego, którego widzimy na końcu zwiastuna. (Co ciekawe, nie jest to ten biomechaniczny ksenomorf, którego znamy z oryginalnej serii. Ten prawdopodobnie narodzi się, kiedy David napuści facehuggera na Waltera – andorida z załogi Przymierza).

Czy moje teorie się sprawdzą, dowiemy się już 19 maja. Dajcie znać w komentarzach, czy myślicie podobnie.

Źródła: YouTube

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Podobno też fajne...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.