ROZSZERZONA WERSJA ANIMOWANEJ REKLAMY RENAULT TWINGO AUTORSTWA KUNTZEL+DEGYAS

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page
Po czym poznać zajebisty kawałek? Po tym, że jak 15 lat po dacie premiery zostaje wykorzystany w reklamie, nadal brzmi tak samo dobrze. Takim utworem jest dla mnie Sexx Laws Becka z 1999 r., który właśnie trafił do reklamy Renault Twingo, w dodatku nie byle jakiej.
Animowaną reklamę francuskiego auta stworzył duet artystów działających pod pseudonimem Kuntzel+Deygas. Fani kina ich prace kojarzyć mogą z czołówki filmowej adaptacji Mikołajka (2009) lub wcześniej, z napisów początkowych Złap mnie, jeśli potrafisz (2002) Spielberga, będących pięknym hołdem dla prac filmowych Saula Bassa.

Utrzymany w podobnej stylistyce spot dla Renaulta śmiga już w telewizjach, ale w mocno okrojonej wersji. Dopiero w pełnej, dwuminutowej odsłonie, Oliver Kuntzel i Florence Deygas mają szanse rozwinąć skrzydła, popuszczając wodze swojej artystycznej wyobraźni. Konwencja może i nie jakoś specjalnie oryginalna, ale wykonanie w połączeniu ze świetnie dobraną ilustracją muzyczną sprawia, że chce się to oglądać raz za razem.

Sexx Laws Becka, które tak idealnie wpasowało się konwencję tej reklamy, już raz miało wersję z fajnym wideo – w postaci teledysku, który w 1999 r. wyreżyserował sam Beck Hansen. W dobrze pojechanym klipie zobaczyć można m.in. Jacka Blacka przewodzącego grupie wsparcia, zebrę grająco na banjo oraz lodówkę spółkującą z pierkarnikiem (!). Teledysk do obejrzenia tutaj.

Źródła: YouTube, IMDb

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.