OKRĄGŁY STÓŁ THE HOLLYWOOD REPORTER: KOMPOZYTORZY

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

 

 

W serii godzinnych wywiadów z filmowcami 2014 r. magazynu The Hollywood Reporter widzieliśmy już rozmowy z reżyserami, scenarzystami, twórcami animacji, aktorami, aktorkami i operatorami – w końcu przyszedł czas na spowiedź najbardziej utytułowanych autorów muzyki ostatniego roku. Do okrągłego stołu tym razem zasiedli: Hans Zimmer (Interstellar), John Powell (Jak wytresować smoka 2), Trent Reznor (Zaginiona dziewczyna), Marco Beltrami (The Homesman) i Danny Elfman (Wielkie oczy).
Jeżeli same nazwiska nie są dla Was zachętą, napiszę tylko, że z poniższego wywiadu można dowiedzieć się m.in. o tym, jak Elfman rozponaje aprobatę u mało wylewnego Tima Burtona, jak Reznor łączył pracę nad muzyką dla Davida Finchera z tournée zespołu Nine Inch Nails oraz w jaki sposób przyjaźń Zimmera z Christopherem Nolanem wpłynęła na Interstellar.

 

Rozmowę prowadzi Kevin Cassidy.

 

(Ciekawych samego Hansa Zimmera odsyłam do mojej wideorelacji z bytności kompozytora na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie 2014).

 

Źródła: THR

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.