SMOK WAWELSKI UWSPÓŁCZEŚNIONY. ZOBACZ NOWY FILM TOMKA BAGIŃSKIEGO

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

2015-11-30_11-12-16

Legendy Polskie to sponsorowany przez Allegro projekt, którego celem jest pokazanie najpopularniejszych rodzimych podań w nowym świetle. Jedną z części tego przedsięwzięcia są dwa krótkometrażowe filmy w reżyserii Tomka Bagińskiego (Katedra, Sztuka latania) – pierwszy z nich ma dzisiaj swoją premierę.
Smok to uwspółcześniona wersja legendy „O smoku wawelskim”, jednak tym razem postrachem Krakowa nie jest ziejący ogniem stwór, ale terrorysta (w tej roli znany z Teddy Bear Kim Kold), który porywa młode kobiety i więzi w jednej z podmiejskich willi. Wśród porwanych jest Ola (Vanessa Aleksander), ukochana Janka (Tomasz Włosok) – młodego konstruktora robotów. Chłopak wpada na pomysł, jak pokonać terrorystę i uwolnić więzione kobiety.
W filmie w humorystycznym epizodzie występuje także Jerzy Stuhr, a za zdjęcia odpowiedzialny jest Łukasz Żal (Ida).
W drugim filmie (który premierę będzie miał 15 grudnia) Bagiński przedstawi nam swoją wersję Pana Twardowskiego. W rolach głównych pojawią się Robert Więckiewicz i Aleksandra Kasprzyk.
Oprócz krótkich metraży na projekt składa się także antologia, która zawiera sześć opowiadań napisanych przez współczesnych polskich pisarzy: Elżbietę Cherezińską, Roberta Wegnera, Łukasza Orbitowskiego, Rafała Kosika, Kubę Małeckiego i Radka Raka (darmowy ebook tego zbioru do pobrania tutaj – w wersjach PDF, EPUB i MOBI).

Źródła: YouTube, legendy.allegro.pl

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.