TAK PROFESJONALIZUJE SIĘ POLSKI YOUTUBE. ZOBACZ NAJNOWSZĄ PRODUKCJĘ KRZYSZTOFA GONCIARZA

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Poczynania Krzysztofa Gonciarza w produkcji wideo ślędzę jak każdy inny człowiek chociaż trochę zaintersowany polskim internetem. Przykład Gonciarza pokazuje, jak doświadczenie zdobyte przy tworzeniu tzw. jutubowych „śmiesznych filmików” (co to określenie w ogóle znaczy?) wykorzystać do ciągłego rozwoju warsztatu, by z czasem zacząć tworzyć treści o potencjale godnym festiwali filmów dokumentalnych. Jego ostatnia produkcja jest tego najlepszym przykładem.

Internetowe wideo o wysokiej wartości produkcyjnej Krzysztof Gonciarz tworzy już od długiego czasu (wystarczy przywołać reportaże z wyprawy na Spitsbergen czy przewodniki po Japonii), ale to jego dziewięciominutowy dokument nakręcony razem z Kasią Mecinski najlepiej pokazuje, jak długą drogę przebył od czasu pierwszych odcinków Zapytaj Beczkę z 2011 r.

From US Marine to Zen Monk to sylwetka Scotta Mangisa – amerykańśkiego żołnierza, który wyemigrował do Japonii, by żyć jak mnich. Film ma bardzo ciekawie zrealizowane zdjęcia, które dobrze korespondują z filozofią głównego bohatera (fajne użycie sliderów), ale to nie fachowość realizacji zwraca największą uwagę widza. Nowy film Gonciarza to jego najbardziej zaskakująca produkcja przez to, że wchodzi na teren emocji, których wcześniej próżno było szukać w filmach polskich youtuberów. Bo te 9 minut to nie jakaś podszyta ironią litania różnic pomiędzy kulturami Dalekiego Wschodu i Zachodu, ale opowidziana z taktem sylwetka człowieka tragicznie doświadczonego przez życie, który musiał przejść wiele, by na powrót odnaleźć sposób na siebie i swoje miejsce w świecie.

Świetnie dobrana muzyka do postaci, wyważony montaż i konstrukcja ogólnie. Jak dorosnę, to kiedyś mam nadzieję robić takie filmy. Szacun.

From US Marine to Zen Monk from Krzysztof Gonciarz on Vimeo.

Źródła: Vimeo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.